Powstanie i działalność Olsztyńskiego Forum Nauki w latach 1990–2020

2021-05-03

Publikacja wydana z okazji 30. rocznicy powstania Olsztyńskiego Forum Nauki (wcześniej Olsztyńskie Forum Naukowe, OFN), zawiera opisy najważniejszych aktywności oraz kopie wszystkich ważnych dokumentów związanych z działalnością Olsztyńskiego Forum nauki, w tym nigdy wcześniej niepublikowanych.

Cechą szczególną opracowania jest dokumentacja działań [...] Stowarzyszenia na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, okresu niezwykłego w najnowszej historii Polski. To wtedy powrócono, po dwudziestu latach, do pomysłu utworzenia uniwersytetu w Olsztynie. Integracja środowiska naukowego Olsztyna oraz utworzenie uniwersytetu było głównym celem powstania i działalności OFN w pierwsze dekadzie istnienia. Historia działań różnych instytucji i osób zabiegających o powstanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie była wielokrotnie opisywana w różnych wydawnictwach. W żadnym z nich nie zamieszczono jednak tak szczegółowej dokumentacji działań OFN w tym zakresie.

Jestem przekonany, że dokument ten spotka się z zainteresowaniem nie tylko uczestników i świadków opisywanych zdarzeń, ale także będzie źródłem wiedzy dla następnych pokoleń społeczności Olsztyna i Uniwersytetu.

Fragment wstępu prof. dr. hab. Jana Jankowskiego, prezesa OFN 

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu