Pulmonologiczno-kardiologiczne przypadki kliniczne

2018-10-10

   Podstawowym przedmiotem rozważań zawartych w niniejszej monografii są zróżnicowane opisy przypadków z pogranicza pulmonologiczno-kardiologicznego. Autorzy tekstów podejmują dość zróżnicowane wątki tematyczne i stosują różne metody badawcze. Łączy ich jednak to, co stanowi o wartości tej publikacji - doniosłość i aktualność podejmowanych problemów.

   Monografia Pulmonologiczno-kardiologiczne przypadki kliniczne w odróżnieniu od większości pozycji nie jest klasycznym podręcznikiem omawiającym szczegółowo wszystkie aspekty wybranych chorób. Autorzy dzięki doświadczeniom zaczerpniętym z codziennej praktyki lekarskiej przedstawiają oryginalne opracowania, które są godne polecenia szerokiemu gronu odbiorców zainteresowanych tematyką chorób układu oddechowegi i krążenia. Omówione przypadki kliniczne z jednej strony przybliżają aspekty diagnostyczne, z drugiej przedstawiają praktyczną farmakoterapię i inne formy leczenia. W swoim założeniu jest niesłychanie praktyczna. Stanowi m.in. próbę odpowiedzi na pytania, jakie stawiają sobie codziennie lekarze podstawowej opieki zdrowotnej w diagnozowaniu chorób płuc i serca. Opracowanie stawia sobie dodatkowo za cel pogłębienie wiedzy o najważniejszych problemach, patologii układu oddechowego i krążenia. Jesteśmy przekonani, że w warunkach szybkiej ewolucji wiedzy medycznej monografia będzie pomocna w pracy klinicznej wszystkim lekarzom zajmującym się tymi grupami pacjentów.

Redaktorzy składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej monografii, a nade wszystko autorom za opracowanie i przygotowanie do publikacji interesujących atrykułów.  

 uwm_pulmonologia_okladka_400

« powrót
NOWOŚCI
Informacja
2020-03-13

 

 Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kraju pracownicy naszego wydawnictwa przeszli na pracę zdalną. Oczywiście cały Zespół pozostaje do Państwa dyspozycji w drodze mailowej lub telefonicznej. Jeżeli jednak chcieliby Państwo nas odwiedzić osobiście, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 89 534 99 25) lub e-mailowy (elset@elset.pl lub wydawnictwo@elset.pl).

Zespół Pracowni Wydawniczej ElSet

czytaj dalej »
Gościniec Niborski
2019-11-19

Dawne drogi [...] bardziej niż pozorne [...] za to z metryką, której nie powstydziłaby się najstarsza nawet architektura! Niezmienione od wielu stuleci, wrośnięte na stałe w krajobraz, bywają świadkami dziejów dużo starszych niż ich „murowani sąsiedzi” 

 

czytaj dalej »
100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski
2019-06-03
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
Historia Warmii i Mazur tom I pradzieje - 1772 tom II 1772-2018
2018-10-25
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu