Konkurs „Razem dla Regionu 2014" rozstrzygnięty - fotorelacja

2014-12-16

13 grudnia, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Media lokalne Warmii, Mazur i Powiśla bodźcem rozwoju i integracji regionu” zrealizowany przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Z ciekawymi prezentacjami wystąpili: dr Dobrochna Ossowska-Salamonowicz z Katedry Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji UWM („Informacja – towar reglamentowany?”,) dr Magdalena Żmijkowska z Zakładu Historii Mediów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM ( Sytuacja prasy lokalnej w Polsce po 1989 roku”) oraz Natalia Szrama, Rafał Gruchalski – Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl („Szansa w prasie internetowej”). Jerzy Pantak, koordynator projektu, omówił efekty przedsięwzięcia oraz przedstawił „Bazę aktualnych danych o mediach lokalnych Warmii, Mazur i Powiśla”. Odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu „Razem dla Regionu 2014” oraz wręczenie nagród laureatom.

 

obraz_054_539
 

 

W kategorii „prasa internetowa” dyplom Laureata Konkursu i I nagrodę ufundowaną przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich otrzymała Marta Wiloch z Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl za teksty:„Jeden Piekarczyk promocji nie czyni”, Szkolenie? Tak, ale nie za 11 tysięcy.

Wyróżnienie honorowe zdobył Daniel Woronko z Portalu MediaGroupInfo.pl za teksty: Biblioteka z Morąga zasłużona dla kultury polskiej (tekst, zdjęcia i relacja wideo), Wernisaż wystawy pt. Morąg moje miasto (plus relacja wideo), Jubileuszowa muzealna noc z Herderem (tekst ilustrowany).

W kategorii „prasa drukowana” I nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Krystyna Kacprzak, z Zapisków Zalewskich (tekst ilustrowany) za tekst pt. „Truda”.

II nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego zdobył Ryszard Kowalski z Rocznika Historycznego Pojezierza Iławskiego” za tekst pt. „Pod białymi żaglami na Jeziorze Drwęckim”.

III nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego powędrowała do Krzysztofa Kępińskiego ze „Skarbca Suskiego” za tekst pt. „Życie przemija, a wspomnienia pozostały”.

Wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów otrzymali:

Henryk Plis z „Rocznika Historycznego Pojezierza Iławskiego” za tekst pt. „Moje spotkanie ze świętym Janem Pawłem II”,

Cezary Wawrzyński z Zapisków Zalewskich za tekst pt. „Zajezierze; tablica poległych mieszkańców w I wojnie światowej”,

Martyna Seroka z Kwartalnika Informacyjnego WPiA UWM za cykl: pt. „Sukcesy i nagrody pracowników i studentów WPiA UWM.

 

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w projekcie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

 

Poniżej krótka fotorelacja z imprezy.

 

obraz_011
 
obraz_014 
 
obraz_018
 
obraz_021
 
obraz_022 
 
obraz_038
 
obraz_057_539 
 

 

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu