Konferencja na temat mediów lokalnych - 13.12.2014

2014-12-08

 

logo_sdp1
 
 

W sobotę, 13 grudnia o godz. 11:00, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbędzie się konferencja na temat mediów lokalnych. Jest to podsumowanie projektu „Media lokalne Warmii, Mazur i Powiśla bodźcem rozwoju i integracji regionu". Podczas konferencji zostaną również ogłoszone wyniki konkursu, który dotyczył artykułów w prasie lokalnej pt. „Razem dla Regionu 2014”.

Projekt realizowany jest przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Składa z dwóch części: utworzenia aktualnej bazy danych o różnorodnych mediach lokalnych (gminnych, powiatowych, parafialnych) oraz konkursu dla tych mediów. Partnerami w tym dziele są: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Projekt, jako zadanie publiczne z zakresu kultury i dziedzictwa kulturowego, uzyskał dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Organizatorzy założyli, że pojęcie „media lokalne i sublokalne” oznacza czasopisma, programy radiowe i telewizyjne, portale i blogi internetowe zajmujące się życiem społeczności gmin i powiatów województwa (w przypadku czasopism drukowanych: maksymalnie do kilku powiatów), a także wydawnictwa parafialne w ramach struktur Kościołów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Szukając danych o lokalnych i sublokalnych redakcjach wszelkiej maści (zależnych od kogokolwiek, jak i niezależnych) organizatorzy projektu stwierdzili, że żadna z bibliotek o zasięgu wojewódzkim – a także internetowy „Leksykon Warmii i Mazur” – nie zawiera aktualnych danych o istniejących lokalnych redakcjach i wydawcach ani kompletnych zbiorów czasopism. W ogóle brak danych o mediach elektronicznych, telewizjach kablowych, gazetach internetowych oraz czasopismach parafialnych.

Udało im się (research w różnych źródłach oraz drogą ankietową) zebrać prawie 120 adresów: większość to wciąż czasopisma drukowane (w znacznej ilości samorządowe i bezpłatne),  zaledwie 4 radiostacje, kilkanaście studiów telewizyjnych i ponad 30 portali internetowych.

 

W ramach projektu ogłoszony został również konkurs na artykuły w prasie lokalnej pt. „Razem dla Regionu 2014”. Główne nagrody (rzeczowe, o wartości ok. 800 zł każda), którego organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich fundują: WM Urząd Marszałkowski oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich (partner projektu). Dodatkowymi nagrodami dla wyróżnionych są dyplomy od organizatorów oraz zestawy książek ufundowane przez regionalne wydawnictwa, m.in. Pracownię Wydawniczą „Elset” i Studio Poligrafii Komputerowej „SQL” w Olsztynie oraz Oficynę Wydawniczą „Retman” w Dąbrównie.

W Jury konkursu zasiadają: Danuta Gomolińska – dyrektor LO nr III w Olsztynie (polonistka), Henryk Monkiewicz – członek zarządu WM Oddziału SDP, Zbigniew Połoniewicz i Grzegorz Radzicki – członkowie zarządu WM Oddziału SDP, współkoordynatorzy projektu i Grzegorz Wadowski – fotoreporter, członek SDP i wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”, Krzysztof Stachowski – dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Janusz Sypiański – przewodniczący zarządu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich w Olsztynie, wójt gminy Świątki (partnerzy projektu).


Więcej informacji na temat projektu:

http://sdp.pl/konkursy/9715,konkurs-razem-dla-regionu-2014,1399401368

http://www.zgwm.pl/main.php?fid=482&pg=1&type=full&id_lang=0&liid=23090

http://www.ocop.olsztyn.pl/?page=text&text=1695&news=1

 

 

belka_projektu1_539 

 


 

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu