Dobre Miasto. Skrawek uroczej Warmii

Suchenek Zygmunt

ISBN: 978-83-61602-97-2

Data wydania: 2011

Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 134 × 240
Informacje dodatkowe: do przewodnika dołączona jest mapa
Po redakcją: Pracowni Wydawniczej ElSet

Przewodnik „Dobre Miasto. Skrawek uroczej Warmii” wiedzie czytelników po historii
i czasach współczesnych niedużego urokliwego miasta, położonego w samym sercu Warmii, zaledwie 25 km od Olsztyna. Jego autorem jest wielki miłośnik historii Dobrego Miasta, prezes miejscowego oddziału Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”, nauczyciel z za-
wodu, Zygmunt Suchenek.


Książka przybliża czytelnikom i turystom historię Warmii oraz prezentuje kalendarium najważniejszych wydarzeń w dziejach Dobrego Miasta. Autor prowadzi nas po Dobrym Mieście czterema trasami spacerowymi i omawia szczegółowo jego zabytki: zespół kolegiacki, kościół pw. św. Mikołaja, kościół ewangelicki, Basztę Bocianią. Opowiada również o budo-
wlach, które nie przetrwały do naszych czasów, są to m.in. ratusz, hotel „Koschorreck” czy dobromiejskie kino. Wszystkie reprezentacyjne budynki miasta możemy podziwiać zarówno na zdjęciach, jak i na starych, pełnych uroku widokówkach.


Pozycja prezentuje także warte odwiedzenia okolice Dobrego Miasta, m.in. Smolajny, Orzechowo, Międzylesie. Szczegółowo opisuje, położone 5,5 km od Dobrego Miasta, Głotowo z jego unikalną Kalwarią Warmińską. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie przyrody znajdą w książce trasy rowerowe z okolic Dobrego Miasta – opracowali je nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście oraz Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”.


W publikacji nie brak również praktycznych wiadomości, dzięki którym dowiedzą się Państwo, gdzie warto się zatrzymać oraz gdzie można smacznie zjeść. Walorem przewodnika są dołączony do niego plan miasta oraz mapa i szczegółowy opis tras rowerowych okolic Dobrego Miasta.

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu