Dobre Miasto na starych widokówkach. Dobre Miasto (ehem. Guttstadt) auf alten Postkarten

ISBN: 978-83-89151-57-5

Data wydania: 2007

Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format: 205 × 265
Informacje dodatkowe: Wybór widokówek: Dariusz Krzysztof Kalinowski
Opracowanie: Zygmunt Suchenek
Wersje językowe: polsko-niemiecka

Publikacja prezentuje bogatą kolekcję widokówek przedstawiających charakterystyczne budowle i obiekty w mieście oraz najpiękniejsze ulice. Widokówki pochodzą z różnych okresów funkcjonowania miasta i są wykonane wieloma technikami: od kolorowej litografii
do fotografii. Pokrótce opisano historię Dobrego Miasta oraz zamieszczono plany miasta
z 1945 r. oraz 2007 r.

Wydanie dwujęzyczne (język polski i język niemiecki).

Zygmunt Suchenek (ur. 4 czerwca 1942 r. w Balcerach). Z zawodu nauczyciel. Ukończył studia pedagogiczne na WSP w Bydgoszczy oraz studium podyplomowe w Legnicy. Od 1965 r. pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście. Był też jej wieloletnim wicedyrektorem. Obecnie na emeryturze. Od 1969 r. należy do Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”, aktualnie pełni funkcję prezesa Oddziału w Dobrym Mieście. Wiele swego czasu poświęca pracy społecznej. Jest założycielem Muzeum i Galerii
w Baszcie Bocianiej, a przede wszystkim oddanym miłośnikiem Dobrego Miasta. Interesuje się historią, filmem, fotografią i malarstwem. Pasje te sprawiły, że wrażenie wywołane kolekcją widokówek Dariusza Kalinowskiego, zainspirowało go do twórczej pracy nad wydaniem albumu Dobre Miasto na starych widokówkach.

Dariusz Krzysztof Kalinowski (ur. 7 grudnia 1964 r. w Dobrym Mieście). Z zawodu jest mechanikiem maszyn i urządzeń przemysłowych. Zawód zdobył w Liceum przy Zespole Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście. W roku 1989 wyjechał razem z żoną Elżbietą do Berlina, gdzie mieszka z córeczką Jessice i synem Kamilem. Tu również pracuje jako konserwator maszyn w Fabryce Papierosów Philip Morris. Od lat, wspólnie z bratem Markiem, zajmuje się zbieraniem antyków i staroci związanych z Dobrym Miastem, w tym pocztówek.

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu