Ars vitae. Antologia twórczości artystycznej lekarzy z Warmii i Mazur (słowo–obraz)

ISBN: 978-83-61602-37-8

Data wydania: 2008

Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Format: 22,5 × 24,5

Elegancka publikacja, na kredowym papierze prezentuje dorobek poetycki i malarski środowiska olsztyńskich lekarzy. Na stronach parzystych umieszczono utwory poetyckie, zaś na nieparzystych znajdują się ilustracje przedstawiające obrazy, korespondujące z tematyką wierszy.

„Czy wykonywany z pasją zawód lekarza daje pełne zadowolenie? Każdy architekt śni sen
o piramidach. A lekarz, o czym marzy? Codziennie podczas wypełniania swoich obowiązków obcuje z chorobą, cierpieniem. Nosi na barkach brzemię wysłuchanych w ciszy lekarskich gabinetów tajemnic, zmierza się na co dzień z dylematami moralnymi. Jednak, pomimo trudów zawodowych, lekarze kochają swoją profesję, traktują ją jak powołanie. wielu z nich realizuje swoje pasje, które nie są związane z zawodem. Uzdolnieni artystycznie, po godzinach pracy, otwierają się na Sztukę…

[…] To pragnienie umożliwia nam utworzona w Domu Lekarza galeria sztuki ARTIBUS [...]. To tutaj w pełnych ciepła, przyjaznych wnętrzach można zaprezentować swoją twórczość, zorganizować wernisaż, wypełnić salę gośćmi, którzy przyszli obcować z «lekarską» sztuką. […] Sztuką są też, z początku nieśmiałe wiersze pisane do szuflady, a potem debiuty i wiersze dojrzałe, które w kilku wersach potrafią uchwycić sedno i sens istnienia. Sztuką jest także komponowanie formy i przestrzeni w rzeźbiarstwie. Każda twórczość jest niezwykle istotna, jeśli tylko pozwala realizować nam swoje pasje”.

Z przedmowy Anny Lelli.

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu