Miasto bajek

Grzegorczyk-Wosiek Agata

ISBN: 978-83-61602-40-8

Data wydania: 2008

Oprawa: twarda
Liczba stron: 36
Format: 24,5 × 22,5
Przykładowy rozdział: link
Ilustracje: Edward Ratuszyński

Bogato ilustrowane wierszowane bajki związane z Olsztynem, m.in. z Wysoką Bramą, Jeziorem Krzywym, pomnikiem Mikołaja Kopernika, Starówką, olsztyńskim zamkiem.

W Mieście Bajek autorka prowadzi czytelnika przez Olsztyn w poszukiwaniu tego co ciekawe, piękne i tajemnicze. Zagląda w oczy „Parkowej żaby” i w okna „Wysokiej Bramy” – odkrywa miejsca magiczne, dzięki którym nasze miasto staje się jedyne w swoim rodzaju, choć… przecież tak bardzo podobne do wielu innych.

Agata Grzegorczyk-Wosiek – ur. w 1974 r. w Olsztynie. Tu mieszka i pracuje. Pisze wiersze
i to nie tylko dla dzieci. Kilka jej utworów stało się tekstami piosenek, m.in. zespołu „Czerwony Tulipan” (płyta Olsztyn Kocham, 2002) czy Zbigniewa Rojka (ze zbioru tekstów C-granie). 

Edward Ratuszyński – ur. w 1957 r., absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego ulubione techniki to malarstwo i projektowanie graficzne. Twórca przeszło stu wystaw indywidualnych, poświęconych Olsztynowi i okolicom, żeglarstwu i przyrodzie, czasem ożywionej. W twórczości nie unika satyrycznej strony rzeczywistości. Fantazję twórczą mistrza, nie bez przyczyny zwanego w kręgu przyjaciół „Wujek Edek z krainy kredek”, tłumaczy jego „bajkowe” postrzeganie codzienności.

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu