Bajkowe dziwy

Rojek Józef Jacek

ISBN: 83-89151-81-0

Data wydania: 2008

Oprawa: twarda
Liczba stron: 36
Format: 24,5 × 22,5
Ilustracje: Mira Jadanowska

Bogato ilustrowane, wierszowane bajki dla najmłodszych. Zabawni bohaterowie – chomik, kokoszka, borsuk i inni zachęcają dzieci do lektury. Do publikacji dołączone są karty pocztowe z motywami graficznymi z bajek.

Józef Jacek Rojek (ur. 20 lutego 1939 r. w Falkowej k. Tarnowa) – poeta, pisarz, malarz. Życie i twórczość związał z Warmią i Mazurami. Początkowo mieszkał i pracował jako bibliotekarz w Bartoszycach, a od 1979 roku w Olsztynie był redaktorem w Wydawnictwie „Pojezierze”. Opublikował kilkanaście tomików poezji, prozy, tłumaczeń oraz książek dla dzieci młodzieży, w tym słynną Baśń o Kłobuku Psotniku, Figle i psoty Kłobuka niecnoty. Ponadto w serii Pan Samochodzik i… jako Jacek Mróz napisał dwie opowieści: Baszta nietoperzy i Rękopis z Poznania. Członek Związku Literatów Polskich i prezes Olsztyńskiego Oddziału ZLP. Laureat licznych nagród poetyckich i prozatorskich. Znaczną część swej twórczości, inspirowanej tradycjami i historią Warmii i Mazur, poświęcił dzieciom.

Mira Jadanowska – wizję swej przyszłości od początku wiązała z zawodem artysty plastyka. Najpierw więc ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, a potem Wydział Pedagogiki i Wychowania Artystycznego na kierunku Edukacja Artystyczna, w zakresie sztuk plastycznych. Zainteresowania i talent niemal zawsze kierowały ją do aktywnych środowisk, zajmujących się wychowaniem dzieci i młodzieży. Od 2004 r. związała swe losy z Olsztyńskim Teatrem Lalek, w którym spełnia się artystycznie jako plastyk. Wiele scenicznych dekoracji, plakatów i programów teatralnych jest jej autorstwa. Ta młodziutka artystka ze względu na swój wiek nie odbiega daleko od świata wyobraźni dziecięcej, może właśnie dlatego jej prace tchną ciepłem i są dobrze odbierane przez młodych widzów. Książka Bajkowe dziwy Józefa Jacka Rojka jest jej debiutem wydawniczym.

Ilustrowała Mira Jadanowska 

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu