Bajkowa Warmia

Fietisowa Anastazja

ISBN: 978-83-64736-88-9

Data wydania: 2017

Oprawa: miękka
Liczba stron: 19
Format: 21 x 21 cm
Katalog obrazów Anastazji Fietisowej „Bajkowa Warmia” to prezentacja zebranych prac, które powstały podczas rocznej rezydencji artystki w Lidzbarku Warmińskim. 
„Warmia – kraina z wielowiekową historią, bogatymi tradycjami i niepowtarzalną przyrodą. To miejsce, które inspiruje, przestrzeń warta odkrycia, pielęgnowania i promocji. Właśnie na Warmię, na zaproszenie Stowarzyszenia, przybyła w 2016 roku Anastazja Fietisowa – malarka pochodząca z Brześcia na Białorusi, która od 2000 roku związała swoje życie z Polską. Dla niej Warmia była terra incognita – nieznanym lądem, w którego odkrywaniu pomocą, wsparciem i życzliwością służyli artystce mieszkańcy i lokalni samorządowcy. Owocem tych „odkryć” są wyjątkowe obrazy, jakie Anastazja stworzyła podczas rocznej rezydencji artystycznej w Lidzbarku Warmińskim. Pejzaże ukazujące piękno warmińskich zakątków, wizerunki miast, miasteczek, wsi, nad którymi czuwają tak charakterystyczne dla jej malarstwa anioły, zaprezentowane zostały w gościnnych salach lidzbarskiego zamku biskupów warmińskich. Dzięki zaistniałemu dialogowi artystycznemu, jaki wywiązał się między mieszkańcami a Anastazją, powstało także wiele portretów ludzi, których tu spotkała, którzy są ważni dla tego miejsca i którzy pokazali jej Warmię, okazując przy tym swą ogromną gościnność. Całokształt tak powstałej, wyjątkowej kolekcji tworzy swoistą artystyczną dokumentację – malarski portret Warmii.” (Fragment wstępu, Jarosław Kogut)
 
Anastazja Fietisowa pochodzi z Brześcia na Białorusi. Po szkole średniej ukończyła muzyczny college w Mińsku i wykonywała zawód dyrygenta. W 1982 roku ukończyła ASP w Mińsku i zdobyła drugi zawód – projektanta wnętrz, który wykonywała przez 8 lat. Następnie swoje artystyczne umiejętności w zakresie sztuk wizualnych kształciła w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma. Głównym tematem prac artystki są pejzaże miejskie, panoramy miast i portrety.  Swoje prace prezentowała najczęściej na wystawach w Polsce, Rosji, Niemczech, na Białorusi i we Francji. 
 
Dystrybucja: Stowarzyszenie „Dom Warmiński" z Lidzbarka Warmińskiego
« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu