10 lat Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

ISBN: 978-83-64736-86-5

Data wydania: 2017

Oprawa: miękka
Liczba stron: 149
Format: 21 x 30 cm
Po redakcją: Stanisław Ejdys
Publikacja 10 lat Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego została wydana z okazji okrągłego jubileuszu jednego z najmłodszych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 
„Dziesięć lat istnienia to może i niewiele, niemniej jednak w ciągu tej dekady Wydział Nauk Medycznych wyrobił sobie renomę i miano tego, który stawia wysokie wymagania zarówno studentom, jak i swoim pracownikom. Regularnie Wydział zajmuje wysokie miejsca w rankingach uczelni medycznych. Swoją pozycję zawdzięcza osiągnięciom naukowym studentów, szerokiej ofercie edukacyjnej i wysokiej jakości kształcenia. Bardzo ważnym i perspektywicznym kierunkiem działań było uzyskanie przez Wydział uprawnień do nadawania stopni naukowych odpowiednio doktorskich i habilitacyjnych. Wydział w krótkim czasie uzyskał pełnie praw akademickich. (…)
Dziś Wydział Nauk Medycznych jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, kształcącym w zakresie pielęgniarstwa, ratownictwa, dietetyki oraz na kierunkach lekarskich polsko- i anglojęzycznych. Realizuje wiele krajowych i międzynarodowych projektów badawczych. Od początku istnienia przewodnim mottem przyszłych dróg rozwoju Wydziału była nowoczesność budowana na stabilnym gruncie historycznych doświadczeń. Wskazują na to fakty, albowiem w całej swej historii Wydział starał się realizować humboldtowską zasadę jedności nauki i nauczania, w przekonaniu, że tylko tą drogą zapewnić można wysoki poziom edukacji i wyposażyć swoich wychowanków w wiedzę, która dobrze przygotuje ich do przyszłej pracy zawodowej i jednocześnie da im wysoką pozycję w życiu społecznym oraz pozwoli pełnić te ważne funkcje, które od dawna przypisuje się klasie inteligencji.” (fragment Słowa Wstępnego)
 
Dystrybucja: Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu