Ossendowski a prawda

Hedin Sven

ISBN: 62863-85-3

Data wydania: 2014

Oprawa: miękka
Liczba stron: 112
Format: 167 × 235
Tłumaczenie: Agnieszka Polończyk

Tłumaczenie książki Svena Hedina Ossendowski und die Wahrheit, która została napisana
w 1925 r. i była polemiką z książką Beasts, Men and Gods, polskiego literata Ferdynanda Ossendowskiego (1922). Obaj autorzy przez kilka lat prowadzili publiczną, fascynującą dyskusję na temat prawdziwości historii zawartych na kartach Beasts… Hedin – szwedzki utytułowany podróżnik i odkrywca, członek, m.in. brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego i Cesarskiego Towarzystwa Geograficznego w Sankt Petersburgu oraz autor pierwszych szczegółowych map Azji Centralnej – nie mógł zgodzić się z częścią książki Ossendowskiego przedstawiającą wyprawę autora z Mongolii do północnowschodniego Tybetu, ponieważ jego zdaniem nie zgadzała się topografia tej części Tybetu, podstawowe fakty geograficzne trasy wyprawy ani nawet, nierealnie krótki, czas jej trwania.

Rozbudowanym słowem wstępnym opatrzył prof. Andrzej Piskozub (specjalista w zakresie geografii historycznej oraz historii i geografii cywilizacji), który wygłosił je w formie wykładu inaugurującego w 2011 r. na Zjeździe Geopolityków Polskich w Gdyni.

Wydanie publikacji zostało dofinansowane przez Fundację Studentów i Absolwentóe UJ "Bratniak" oraz przez firmę Stalion. 

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu