Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

ISBN: 978-83-62863-68-6

Data wydania: 2013

Oprawa: twarda
Liczba stron: 98
Format: 27,5 × 27,5
Wersje językowe: polsko-angielska
Polsko-angielski album, wydany z inicjatywy Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, w 25. jubileuszowym roku działalności. W publikacji opisano historię Instytutu, przybliżono sylwetki jego dyrektorów i skład osobowy rady naukowej, sporo miejsca poświęcono osiągnięciom, działalności dydaktycznej i popularyzator-
skiej, a także współpracy gospodarczej.
W rozdziale Aktualne badania ukazano teraźniejszość Instytutu, natomiast przyszłość została nakreślona w części zatytułowanej Nasze projekty. W albumie czytelnik znajdzie również kalendarium oraz spis pracowników zatrudnionych w latach 1988–2013. Bogato ilustrowana pozycja, pełna zdjęć przedstawia, m.in. zespoły przy pracy codziennej i na spotkaniach naukowych, siedzibę – jej powstawanie i rozbudowę, dyplomy i certyfikaty uzyskane przez naukowców, sprzęt Instytutu. Ale wyjątkową wartość nadają jej autentyczne wypowiedzi pracowników, którzy opowiadają o historii Instytutu, o jego trudnych początkach, o swoich zawodowych wyborach, a także o możliwościach na przyszłość.
„Z okazji jubileuszu mam jednak swoje osobiste, testamentowe życzenie. W 1988 r. pierwszego kwietnia powołano do życia w ramach Centrum Agrotechnologii i Weterynarii trzy jednostki organizacyjne: związane z rozrodem, z żywnością i z ekologią rolnictwa. Chciałabym, aby w przyszłości, być może odległej, zrealizowały się ambicje i oczekiwania inicjatorów i twórców dzisiejszej placówki PAN w Olsztynie i aby powstały trzy samodzielne, silne i duże instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Biologii Rozrodu i Rozrodczości PAN, Instytut Nauk o Żywności i Żywienia PAN oraz Instytut Ekologii PAN. Mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią” (fragment wypowiedzi profesora dr. hab.  Tadeusza  Krzymowskiego, pierwszego dyrektora obecnego Instytutu).
« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu