Jest to najnowsza książka Michała Jałowieckiego, autora "Wolnego Miasta" ostatniej lektury Jana Pawła II.
(...) Wiem, że posiadam jakąś antenę niewidoczną, która ostrzega mnie nie tylko przed mającymi się zdarzyć wypadkami, ale i przed złymi ludźmi, których obecność tak jasno jest potwierdzona w modlitwie Ojca św. papieża Leona XIII, kończącej się słowami: „IMPERET ILLI DEUS supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen".
Jak inni ludzie, byłem dawniej dziwnie lekkomyślny i nie wiedziałem, że wszędzie spotykamy te >>spiritus malignos<<, które czyhają na naszą zgubę. To są złe oczy, >>wicked eyes<<, których należy się wystrzegać i unikać styczności z nimi. Teraz nawet z odległości wyczuwam obecność owych >>spiritus malignos<<, które należy zwalczać (...)
Jurij Bardowskich
Michał Jałowiecki opracował i opublikował książki: Na skraju Imperium, Wolne Miasto, Requiem dla Ziemiaństwa, opierając się na wspomnieniach swojego dziadka, kniazia Mieczysława Pieriejasławskiego-Jałowieckiego (1876–1963), wywodzącego się z rozlegle skoligaconego rodu arystokratycznego na Litwie. Wspominana wcześniej trylogia, opracowana z talentem literackim, napisana barwnie, z wieloma anegdotami historycznymi, cieszyła się dużym powodzeniem u Czytelników.
Książka Bardovsky stanowi jakby kontynuację tamtych wspomnień. Napisana została jednak jako powieść, rozgrywająca się w trzecim pokoleniu, w czasie transformacji ustrojowej na Ukrainie i w Polsce, zahaczając również o życie w Australii. Autor, pracując w stoczniach rozpadającej się Jugosławii, Rumunii oraz na Ukrainie miał doskonałe możliwości obserwowania bolesnych w skutkach zmian ustrojowych.
Więcej informacji.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.