13 grudnia, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Media lokalne Warmii, Mazur i Powiśla bodźcem rozwoju i integracji regionu” zrealizowany przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Z ciekawymi prezentacjami wystąpili: dr Dobrochna Ossowska-Salamonowicz z Katedry Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji UWM („Informacja – towar reglamentowany?”,) dr Magdalena Żmijkowska z Zakładu Historii Mediów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM ( „Sytuacja prasy lokalnej w Polsce po 1989 roku”) oraz Natalia Szrama, Rafał Gruchalski – Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl („Szansa w prasie internetowej”). Jerzy Pantak, koordynator projektu, omówił efekty przedsięwzięcia oraz przedstawił „Bazę aktualnych danych o mediach lokalnych Warmii, Mazur i Powiśla”. Odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu „Razem dla Regionu 2014” oraz wręczenie nagród laureatom.
W kategorii „prasa internetowa” dyplom Laureata Konkursu i I nagrodę ufundowaną przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich otrzymała Marta Wiloch z Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl za teksty:„Jeden Piekarczyk promocji nie czyni”, „Szkolenie? Tak, ale nie za 11 tysięcy.
Wyróżnienie honorowe zdobył Daniel Woronko z Portalu MediaGroupInfo.pl za teksty: Biblioteka z Morąga zasłużona dla kultury polskiej (tekst, zdjęcia i relacja wideo), Wernisaż wystawy pt. Morąg moje miasto (plus relacja wideo), Jubileuszowa muzealna noc z Herderem (tekst ilustrowany).
W kategorii „prasa drukowana” I nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Krystyna Kacprzak, z Zapisków Zalewskich (tekst ilustrowany) za tekst pt. „Truda”.
II nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego zdobył Ryszard Kowalski z „Rocznika Historycznego Pojezierza Iławskiego” za tekst pt. „Pod białymi żaglami na Jeziorze Drwęckim”.
III nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego powędrowała do Krzysztofa Kępińskiego ze „Skarbca Suskiego” za tekst pt. „Życie przemija, a wspomnienia pozostały”.
Wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów otrzymali:
Henryk Plis z „Rocznika Historycznego Pojezierza Iławskiego” za tekst pt. „Moje spotkanie ze świętym Janem Pawłem II”,
Cezary Wawrzyński z Zapisków Zalewskich za tekst pt. „Zajezierze; tablica poległych mieszkańców w I wojnie światowej”,
Martyna Seroka z Kwartalnika Informacyjnego WPiA UWM za cykl: pt. „Sukcesy i nagrody pracowników i studentów WPiA UWM.
Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w projekcie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!
Poniżej krótka fotorelacja z imprezy.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.