Dotychczas niewydane, rękopiśmiennicze listy Elżbiety z Kowalskich Drużbackiej do Barbary Sanguszkowej i Zachariasza Kulikiewicza oraz brudnopisy listów księżnej do Drużbackiej. Przechowywane w Archiwum Państwowym w Krakowie. Świadczą one o licznych kontaktach klientalnych poetki w latach 1739–1763, z domem Lubartowiczów.
W książce umieszczone są podobizny autografu i transkrypcje tekstu, w opracowaniu
prof. Krystyny Stasiewicz. Uporządkowaniu poddano pisownię wielkich i małych liter oraz interpunkcję, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości języka i gramatyki autorki, a także stosowanych przez nią form fleksyjnych, słowotwórczych i fonetycznych.
Szczegółowe informacje o książce można znaleźć w bibliotece.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.