Już niebawem ukaże się w naszej Pracowni książka autorstwa prof. Andrzeja Piskozuba „Sarmackie dziedzictwo. Traktat o czterech rodzimych ojczyznach". Książka prezentuje autorską koncepcję historiozoficzną dziejów naszej ojczyzny. Publikacja stanowi zwieńczenie wieloletniej działalności naukowej profesora.
Jest to dzieło wielopłaszczyznowe. Profesor Piskozub przedstawia ideę czterech rodzimych ojczyzn – ojczystej Słowiańszczyzny (Słowiańszczyzna w epoce Karolingów), ojczystej Polski (Polska książęca w XII–XIII w.), ojczystej Sarmacji (Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI–XVIII w.) i ojczystej Europy (Unia Europejska w XXI w.). Każda z nich stanowi kolejną fazę rozwojową wspólnego sarmackiego dziedzictwa, dokonującego się za każdym razem w innej przestrzeni geograficznej. Rozważania przedstawione w książce nie są jednak summą faktów w układzie chronologicznym, a autorskim ich komentarzem.
Premiera książki: 17 sierpnia 2016 roku.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.