Podstawowym przedmiotem rozważań zawartych w niniejszej monografii są zróżnicowane opisy przypadków z pogranicza pulmonologiczno-kardiologicznego. Autorzy tekstów podejmują dość zróżnicowane wątki tematyczne i stosują różne metody badawcze. Łączy ich jednak to, co stanowi o wartości tej publikacji - doniosłość i aktualność podejmowanych problemów.
Monografia Pulmonologiczno-kardiologiczne przypadki kliniczne w odróżnieniu od większości pozycji nie jest klasycznym podręcznikiem omawiającym szczegółowo wszystkie aspekty wybranych chorób. Autorzy dzięki doświadczeniom zaczerpniętym z codziennej praktyki lekarskiej przedstawiają oryginalne opracowania, które są godne polecenia szerokiemu gronu odbiorców zainteresowanych tematyką chorób układu oddechowegi i krążenia. Omówione przypadki kliniczne z jednej strony przybliżają aspekty diagnostyczne, z drugiej przedstawiają praktyczną farmakoterapię i inne formy leczenia. W swoim założeniu jest niesłychanie praktyczna. Stanowi m.in. próbę odpowiedzi na pytania, jakie stawiają sobie codziennie lekarze podstawowej opieki zdrowotnej w diagnozowaniu chorób płuc i serca. Opracowanie stawia sobie dodatkowo za cel pogłębienie wiedzy o najważniejszych problemach, patologii układu oddechowego i krążenia. Jesteśmy przekonani, że w warunkach szybkiej ewolucji wiedzy medycznej monografia będzie pomocna w pracy klinicznej wszystkim lekarzom zajmującym się tymi grupami pacjentów.
Redaktorzy składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej monografii, a nade wszystko autorom za opracowanie i przygotowanie do publikacji interesujących atrykułów.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.