Dziedzictwo Warmii. Lidzbark Warmiński w wieku Oświecenia

Achremczyk Stanisław, Sikorski Jerzy, Kiełbik Jerzy, Knercer Wiktor

ISBN: 978-83-64736-45-2

Data wydania: 2015

Oprawa: miękka
Liczba stron: 80
Format: 14,8 × 21 cm

„Lidzbark Warmiński w wieku Oświecenia” to jedenasty tom z serii wydawniczej „Dziedzictwo Warmii”. 

We wrześniu 2015 roku po raz czternasty obchodzone będą w powiecie lidzbarskim Europejskie Dni Dziedzictwa. Jest to znakomita okazja do wyeksponowania wartości kulturowych, które znajdują się w najbliższym otoczeniu każdego z nas, w regionie, w „małych ojczyznach”. 

Od 2000 roku Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim organizuje Dni Dziedzictwa Warmii. Tematem tegorocznej konferencji jest „Lidzbark Warmiński w wieku Oświecenia”. W książce pod tym samym tytułem znani historycy przybliżają czytelnikom ważne wydarzenia, osoby i ich wpływ na rozwój Lidzbarka Warmińskiego w okresie Oświecenia, kiedy miasto było stolicą biskupiej Warmii. Przedstawione zostały w niej sylwetki dwóch warmińskich biskupów: Adama Stanisława Grabowskiego i Ignacego Krasickiego oraz urzędników zarządzających miastem w latach jego świetności. Poświęcono również uwagę śladom dawnego układu architektonicznego miasta, parkowi i oranżerii. (Jan Harhaj, Słowo wstępne)

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu