Powiat lidzbarski – serce Warmii
Kreis Lidzbark – Das Herz von Warmia

ISBN: 978-83-62683-24-2

Data wydania: 2012

Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 28,6 × 23,5
Po redakcją: Tekst - Adamowicz Grzegorz
Tłumaczenie: Gębura Krzysztof
Wersje językowe: polsko-niemiecka

Dwujęzyczny album (polsko-niemiecki), z pięknymi zdjęciami, wydany z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim. Szczegółowo mawia pięć gmin powiatu lidzbarskiego: Lidzbark Warmiński (gmina wiejska i miejska), Ornetę, Lubomino i Kiwity.


„Przez stulecia na Warmii ukształtowała się swoista tożsamość, kultura i tradycje, których spadkobiercą jest dziś w dużej mierze powiat lidzbarski. Ze względu na swoje usytuowanie oraz historyczne znaczenie śmiało można nazwać go sercem Warmii. Świadectwem wielowiekowej i bogatej historii regionu są wyjątkowe i cenne zabytki architektury. O wyją-
tkowym charakterze powiatu lidzbarskiego w dużej mierze decydują także jego walory przyrodnicze i krajobrazowe [...]. W jego obrębie znajdują się również obszary prawnie chronione, m.in. rezerwat bobrów na rzece Pasłęce, przydrożne aleje lipowe, brzozowe i dę-
bowe oraz ornitologiczny rezerwat przyrody Mokradła Żegockie. Wśród bogactw naturalnych powiatu należy również wymienić jeziora, lasy […]. Oddając w Państwa ręce niniejszy album zapraszamy do wędrówki po tym pięknym zakątku Polski, jakim jest powiat lidzbarski, zachęcamy do odwiedzenia niepowtarzalnych miejsc stworzonych przez przyrodę, a także wyjątkowych obiektów wzniesionych przez człowieka na przestrzeni wieków i współcześnie. Jesteśmy przekonani, że utrwalą sobie Państwo w umyśle i sercu obraz powiatu lidzbarskiego jako miejsca nie tylko pięknego, ale także przyjaznego zarówno wszystkim jego mieszkańcom, gościom, jak i przyszłym inwestorom”, czytamy we wstępie.

              Album wydano z inicjatywy 

 Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim 

« powrót
NOWOŚCI
Śladami Mikołaja Kopernika
2022-12-20

 

 

czytaj dalej »
Historia na talerzu
2022-12-03

Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.

 

 

czytaj dalej »
Zapomniana Wielka Wojna. 1914–1918. Ziemia olecka
2021-06-01
czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
Joanna Żamejć Dary Laimy
2021-08-23

Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.

czytaj dalej »
Elementarz warmiński II wydanie !!!
2019-03-14
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Joanna Żamejć ponownie odwiedzi Olsztyn !!!
2019-07-03

 

   Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda  Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

  Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22  - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania!  Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.

  Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań  - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich. 

  Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie. 

Nie czekajcie zanim ktoś Was wyprzedzi !!! Zgłaszajcie swoje  terminy . 

 

czytaj dalej »
Promocja książki "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur w stulecie niepodległości Polski". Zapraszamy!!!
2019-06-14
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu