Bajkowa Warmia

Fietisowa Anastazja

ISBN: 978-83-64736-88-9

Data wydania: 2017

Oprawa: miękka
Liczba stron: 19
Format: 21 x 21 cm
Katalog obrazów Anastazji Fietisowej „Bajkowa Warmia” to prezentacja zebranych prac, które powstały podczas rocznej rezydencji artystki w Lidzbarku Warmińskim. 
„Warmia – kraina z wielowiekową historią, bogatymi tradycjami i niepowtarzalną przyrodą. To miejsce, które inspiruje, przestrzeń warta odkrycia, pielęgnowania i promocji. Właśnie na Warmię, na zaproszenie Stowarzyszenia, przybyła w 2016 roku Anastazja Fietisowa – malarka pochodząca z Brześcia na Białorusi, która od 2000 roku związała swoje życie z Polską. Dla niej Warmia była terra incognita – nieznanym lądem, w którego odkrywaniu pomocą, wsparciem i życzliwością służyli artystce mieszkańcy i lokalni samorządowcy. Owocem tych „odkryć” są wyjątkowe obrazy, jakie Anastazja stworzyła podczas rocznej rezydencji artystycznej w Lidzbarku Warmińskim. Pejzaże ukazujące piękno warmińskich zakątków, wizerunki miast, miasteczek, wsi, nad którymi czuwają tak charakterystyczne dla jej malarstwa anioły, zaprezentowane zostały w gościnnych salach lidzbarskiego zamku biskupów warmińskich. Dzięki zaistniałemu dialogowi artystycznemu, jaki wywiązał się między mieszkańcami a Anastazją, powstało także wiele portretów ludzi, których tu spotkała, którzy są ważni dla tego miejsca i którzy pokazali jej Warmię, okazując przy tym swą ogromną gościnność. Całokształt tak powstałej, wyjątkowej kolekcji tworzy swoistą artystyczną dokumentację – malarski portret Warmii.” (Fragment wstępu, Jarosław Kogut)
 
Anastazja Fietisowa pochodzi z Brześcia na Białorusi. Po szkole średniej ukończyła muzyczny college w Mińsku i wykonywała zawód dyrygenta. W 1982 roku ukończyła ASP w Mińsku i zdobyła drugi zawód – projektanta wnętrz, który wykonywała przez 8 lat. Następnie swoje artystyczne umiejętności w zakresie sztuk wizualnych kształciła w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma. Głównym tematem prac artystki są pejzaże miejskie, panoramy miast i portrety.  Swoje prace prezentowała najczęściej na wystawach w Polsce, Rosji, Niemczech, na Białorusi i we Francji. 
 
Dystrybucja: Stowarzyszenie „Dom Warmiński" z Lidzbarka Warmińskiego
« powrót
NOWOŚCI
Kodeks teatromana
2018-10-12

Opracowanie: Marta Małgorzata Kwapisz

Koncepcja wydawnicza: Elżbieta Skóra

Ilustracje: Jarosław Korzeniewski 

czytaj dalej »
100 lat niepodległości. Ilustrowana kronika historii Polski
2018-10-11

Ilustracje: Marek Pacyński

Tekst historyczny: Marek Góryński 

czytaj dalej »
Pulmonologiczno-kardiologiczne przypadki kliniczne
2018-10-10

Redakcja naukowa

Anna Doboszyńska

Stanisław Ejdys 

czytaj dalej »
ZAPOWIEDZI
„Ja, Minotaur”
2018-07-05
czytaj dalej »
„Perkunowe wyroki" Joanny Żamejć
2018-03-04
Książka ukaże się w drugiej połowie kwietnia 2018
czytaj dalej »
WYDARZENIA
Wernisaż Andrzeja Burzyńskiego
2018-09-26

czytaj dalej »
Joanna Żamejć na Podlasiu
2018-09-12
czytaj dalej »
Pracownia Wydawnicza ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15, 10-065 Olsztyn
tel.+48 89 534 99 25, fax +48 89 534 07 85
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Tutaj znajdą Państwo dodatkowe informacje.
© Pracownia Wydawnicza ElSet • Projekt: ElSet, kamart • CMS coding: kamart.eu