Ars vitae. Antologia twórczości artystycznej lekarzy z Warmii i Mazur (słowo–obraz)ISBN: 978-83-61602-37-8Data wydania: 2008Oprawa: twardaLiczba stron: 120 Format: 22,5 × 24,5 |
Elegancka publikacja, na kredowym papierze prezentuje dorobek poetycki i malarski środowiska olsztyńskich lekarzy. Na stronach parzystych umieszczono utwory poetyckie, zaś na nieparzystych znajdują się ilustracje przedstawiające obrazy, korespondujące z tematyką wierszy.
„Czy wykonywany z pasją zawód lekarza daje pełne zadowolenie? Każdy architekt śni sen
o piramidach. A lekarz, o czym marzy? Codziennie podczas wypełniania swoich obowiązków obcuje z chorobą, cierpieniem. Nosi na barkach brzemię wysłuchanych w ciszy lekarskich gabinetów tajemnic, zmierza się na co dzień z dylematami moralnymi. Jednak, pomimo trudów zawodowych, lekarze kochają swoją profesję, traktują ją jak powołanie. wielu z nich realizuje swoje pasje, które nie są związane z zawodem. Uzdolnieni artystycznie, po godzinach pracy, otwierają się na Sztukę…
[…] To pragnienie umożliwia nam utworzona w Domu Lekarza galeria sztuki ARTIBUS [...]. To tutaj w pełnych ciepła, przyjaznych wnętrzach można zaprezentować swoją twórczość, zorganizować wernisaż, wypełnić salę gośćmi, którzy przyszli obcować z «lekarską» sztuką. […] Sztuką są też, z początku nieśmiałe wiersze pisane do szuflady, a potem debiuty i wiersze dojrzałe, które w kilku wersach potrafią uchwycić sedno i sens istnienia. Sztuką jest także komponowanie formy i przestrzeni w rzeźbiarstwie. Każda twórczość jest niezwykle istotna, jeśli tylko pozwala realizować nam swoje pasje”.
Z przedmowy Anny Lelli.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.