Problematyka granic kryminalizacji i penalizacji wpisuje się w zagadnienia szeroko rozumianej polityki kryminalnej. „Granice” można traktować jako „zakres”, ale również jako „dopuszczalność” kryminalizacji, stąd podjęte w niniejszej monografii i rozważania mają charakter zarówno deskryptywny, jak i wartościujący. Wszak zgodnie przyjęta w nauce prawa karnego teza Władysława Woltera, że prawo to, ingerując w różnorodne dziedziny życia społecznego, stawia ludzkiemu zachowaniu nieprzekraczalne granice, zakłada również konieczność stanowienia norm ochraniających pewne społeczne wartości. Zakres i siła tej ochrony wydają się zatem zagadnieniem o fundamentalnym znaczeniu dla stale ewoluującego systemu prawa karnego. Zgromadzone w niniejszej monografii i opracowania stanowią imponujący zbiór, wpisujący się mocno w naukę polskiego prawa karnego i polityki kryminalnej. Liczba i różnorodność podjętych przez autorów problemów badawczych świadczy, iż temat niniejszej monografii i został wskazany trafnie i jest zapowiedzią gorącej dyskusji.
Monografia obejmuje 53 rozdziały opracowane przez 58 niezależnych autorów, pogrupowane 10 działach tematycznych, które poświęcone są kolejno problematyce:
Publikacja towarzyszyła II Warmińskiej Konferencji Nauk Penalnych „Granice krymi-
nalizacji i penalizacji”, zorganizowanej przez Katedrę Prawa Karnego Materialnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Penitencjarne Koło Naukowe „Custodia”.
Zachęcamy do zapoznania się fragmentami książki – prosimy kliknąć linki: przykładowy rozdział i spis treści.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.