Trwające blisko sześć godzin starcie, które miało miejsce 15 lipca 1410 roku na polach Grunwaldu, nie tylko zachwiało układem sił średniowiecznej Europy, ale po wsze czasy zapisało się w zbiorowej świadomości Narodu jako święto wiktorii oręża i ducha polskiego. Rocznica tego niezwykłego wydarzenia stała się inspiracją do wydania niniejszego opracowania. Zawiera ono opis bitwy zaczerpnięty z kroniki XVI-wiecznego dziejopisarza Jana Długosza, przetłumaczony z łacińskiego oryginału na dziewięć języków nowożytnych (angielski, czeski, francuski, litewski, niemiecki, polski, rosyjski, tatarski i ukraiński), reprezentujących narodowości uczestników bitwy. Słownemu opisowi towarzyszy bogata szata graficzna. Na uwagę zasługują zwłaszcza zamieszczone tu wizerunki chorągwi, które stanęły pod Grunwaldem, a opisane zostały w wiekopomnym dziele polskiego kronikarza.
Wszystkim zainteresowanym udostępniamy do sprzedaży egzemplarze z części nakładu, którego dystrybucja była dotychczas zastrzeżona.
Książka wydana w lipcu 2010 r. z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, poza efektowną formą edytorską, ma niewątpliwe walory poznawcze. Zawiera specjalnie dla tego tytułu zaprojektowane grafiki, przedstawiające banderie wszystkich wojsk biorących udział w bitwie – koronnych, litewskich, ruskich i tatarskich oraz wojsk zakonu krzyżackiego. Wizerunki chorągwi i opis bitwy Jana Długosza poddane zostały wnikliwej analizie redakcyjnej. Uzupełnienia i korygujące komentarze zamieszczono w postaci przypisów.
Atrakcyjność formy i wartość merytoryczną książki uhonorowano w Przeglądzie Wydawnictw Regionalnych „Ars Libris” 2010 (I nagroda w konkursie „Ars Libris”, Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Olsztyna), a także Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazur-
skiego „Najlepszym z Najlepszych”.
Wielojęzyczna, bogato ilustrowana edycja sprawia, że książka może być wspaniałym prezentem, wartościową pamiątką z Pól Grunwaldzkich.
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.