Dwujęzyczny album (polsko-niemiecki), z pięknymi zdjęciami, wydany z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim. Szczegółowo mawia pięć gmin powiatu lidzbarskiego: Lidzbark Warmiński (gmina wiejska i miejska), Ornetę, Lubomino i Kiwity.
„Przez stulecia na Warmii ukształtowała się swoista tożsamość, kultura i tradycje, których spadkobiercą jest dziś w dużej mierze powiat lidzbarski. Ze względu na swoje usytuowanie oraz historyczne znaczenie śmiało można nazwać go sercem Warmii. Świadectwem wielowiekowej i bogatej historii regionu są wyjątkowe i cenne zabytki architektury. O wyją-
tkowym charakterze powiatu lidzbarskiego w dużej mierze decydują także jego walory przyrodnicze i krajobrazowe [...]. W jego obrębie znajdują się również obszary prawnie chronione, m.in. rezerwat bobrów na rzece Pasłęce, przydrożne aleje lipowe, brzozowe i dę-
bowe oraz ornitologiczny rezerwat przyrody Mokradła Żegockie. Wśród bogactw naturalnych powiatu należy również wymienić jeziora, lasy […]. Oddając w Państwa ręce niniejszy album zapraszamy do wędrówki po tym pięknym zakątku Polski, jakim jest powiat lidzbarski, zachęcamy do odwiedzenia niepowtarzalnych miejsc stworzonych przez przyrodę, a także wyjątkowych obiektów wzniesionych przez człowieka na przestrzeni wieków i współcześnie. Jesteśmy przekonani, że utrwalą sobie Państwo w umyśle i sercu obraz powiatu lidzbarskiego jako miejsca nie tylko pięknego, ale także przyjaznego zarówno wszystkim jego mieszkańcom, gościom, jak i przyszłym inwestorom”, czytamy we wstępie.
Album wydano z inicjatywy
Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim
Najnowsza książka Agaty Grzegorczyk-Wosiek przeniesie czytelników do świata rodzinnych opowieści, ciepła przy kuchni, czasu spędzonego w gronie najbliższych.
Mamy nadzieję ucieszyć wielbicieli prozy Joanny Żamejć, że już 10 września do sprzedaży trafi trzecia i kończąca cykl część powieści magiczno-histotycznej – Dary Laimy.
Autorka wychowana w stolicy Warmii i Mazur, w Olsztynie. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie kierunek bibliotekoznawstwo. Wydane książki to "Nawrócenie wiedźmy" nagroda czytelników w roku 2016 Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" . Druga część "Perkunowe wyroki", to kontynuacja historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Pisarka zapowiada trzeci tom, zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.
Przyjedzie do Olsztyna w dn. 22 - 29 września oraz 26 listopad - 1 grudzień 2019. W tym czasie zachęcamy do organizowania spotkań z autorką. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o szybką rezerwację dat spotkania! Czas spędzony wspólnie z autorką będzie na pewno ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń.
Zachęcamy wszystkich do organizowania spotkań - poznanie ludzi pióra uczy odbioru literatury, rozumienia sztuki, a czasem zachęca do podjęcia własnych prób pisarskich.
Na spotkaniach można kupić książki w promocyjnej cenie.